Tisk

Zdvojené podlahy NORTEC

Najlepší užívateľský komfort zaisťujú kalciumsulfátové dosky NORTEC - nehorľavý materiál s vynikajúcimi stavebno-fyzikálnymi vlastnosťami.

Podlaha NORTEC sa môže pochváliť značnými výhodami:

 • Extrémna pevnosť
 • Najvyššia kvalita od vstupných surovín až po hotovú dosku
 • Najlepšia ochranu proti hluku
 • Nevylučuje prakticky žiadne emisie (testované Ústavom pre stavebnú biológiu v Rosenheime, Nemecko)
 • Široké možnosti kombinácií s inými podlahovými systémami
 • Jedinečný vzhľad pri aplikácií rôznorodých podlahových krytín priamo vo výrobnom procese - kameň, drevo, alebo štandardné krytiny, ako sú guma, PVC, HPL, alebo koberec

Podlahu z dosiek NORTEC oceníte predovšetkým tam, kde sú kladené vyššie nároky na požiarnu odolnosť, priehyb, odolnosť voči vlhkosti, akustické vlastnosti a ďalšie špecifické nároky. Tento prírodný materiál z vlastnej produkcie Lindner vie vyhovieť Vašim nárokom.

Základná charakteristika konštrukcia:

 • Materiál dosiek: kalciumsulfát
 • Štandardný rozmer dosiek: 600 × 600 mm
 • Štandardná hrúbka dosiek: 14 mm - 44,5 mm (možno aj atypické hrúbky)
 • Horná strana dosky: holá doska, alebo ľubovoľná nalepená krytina (antistatické PVC, linoleum, keramická dlažba, drevo, kaučuk).
 • Spodná Stana dosky: hliníková fólia 0,05 mm, alebo oceľový plech
 • Bočná hrana dosky: ochranná plastová lišta vodivá, alebo nevodivá (výber z rôznych farieb)

Zdvojené podlahy NORTEC a dutinové podlahy FLOOR and more ® sú k dispozícii aj vo verzii "sonic" pre lepšiu ventiláciu a akustiku, "power" pre veľmi vysoké zaťaženie a "comfort" s integrovaným podlahovým vykurovaním.

NORTEC sonic
Táto podlaha sa pohodlne postará o čerstvý vzduch. Nepatrné otvory v podlahových doskách zaisťujú stabilnú cirkuláciu vzduchu a automatické riadenie teploty a vlhkosti. Rušivé prúdenie vzduchu z klimatizácií patrí minulosti. Otvory v doskách majú okrem ventilačných a klimatizačných ešte ďalšiu nutnú prednosť, za pomoci vloženej akustickej vložky tlmia hluk a tak prispievajú k zlepšeniu akustických vlastností miestnosti.
Táto podlaha je vhodná najmä tam, kde je požiadavka na tiché vetranie alebo klimatizáciu cez podlahu a prípadne na tlmenie hluku. Uplatní sa dobre najmä v koncertných sálach, kinosálach, posluchárňach a podobných priestoroch.

NORTEC comfort
Inteligentný systém technológie vykurovania a chladenia integrovaný v podlahových doskách reguluje vnútornú klímu ideálne v lete aj zime. NORTEC comfort zaistí komfortné vykurovanie a chladenie všade tam, kde je požiadavka na rýchle zmeny teplôt a kde nie je možné vykurovanie a chladenie riešiť štandardným spôsobom. Ďalej ho ocenia architekti pri návrhoch takých priestorov, kde by vykurovacie telesá či chladiace agregáty narušovali estetický a architektonický dojem z interiéru.
Tento systém predstavuje vďaka rýchlej reakčnej dobe úsporné riešenie chladenia a vykurovania miestnosti a vyznačuje sa malou náročnosťou na priestor respektíve hrúbky podlahovej konštrukcie.
NORTEC comfort sa postará o príjemnú vnútornú klímu a zároveň ponechá architektom i používateľom neobmedzený priestor pre realizáciu interiéru.

NORTEC power
Špeciálny systém vyvinutý pre podlahy, na ktoré je kladená požiadavka na abnormálne zaťaženie. NORTEC power je podlaha skladajúci sa z extrémne únosných dosiek, ktoré sú zo spodnej strany vyztužené oceľovým plechom a špeciálnych vysoko únosných stĺpikov. Tento systém znesie bodové prevádzkové zaťaženie podľa STN EN 12825 až 8 kN, čo je 16 kN medzného zaťaženia.

Rychlá navigace


Referencie

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Lindner Extranet

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení. Pro registraci klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<