Tisk

Rámové konštrukcie

Rámové konštrukcie sú špeciálne konštrukcie zdvojených podláh vystužené oceľovými profilmi v tvare C, ktoré sa ukladajú na hlavice podlahových stĺpikov. Stĺpiky spolu s C profilmi môžu tvoriť nosné rámy pre uloženie rozvádzačov, čajok a podobných technologických skríň spojené so zdvojenou podlahou.
Výšková úroveň dosiek zdvojenej podlahy je o cca 3mm nižšie ako vrchná hrana rámov pre technologické skrine a tak možno ľahko otvárať dvere týchto skríň.

Celá konštrukcia sa vyznačuje výnimočnou stabilitou a únosnosťou aj pri rozklopenej podlahe, čo je pri rozvodniach, serverovniach a podobných technologických miestnostiach žiadúce.

1. Dosky
Dosky pre rámové konštrukcie sa používajú drevotrieskové dosky pre zdvojené podlahy LIGNA alebo kalciumsulfátové NORTEC. Tiež je možné použiť nerozoberateľné dosky dutinové podlahy FLOOR and more ®. Dosky sú opatrené nalepenou krytinou podľa požiadavky, väčšinou elektrostaticky vodivým PVC.

  • Materiál dosiek: drievotrieska, kalciumsulfát
  • Štandardný rozmer dosiek: 600 × 600 mm
  • Štandardná hrúbka dosiek: podľa typu dosky
  • Výška stupňov: 60 mm - 2200 mm/li>
  • Horná strana dosky: holá doska, alebo ľubovoľná nalepená krytina (antistatické PVC, linoleum, keramická dlažba, drevo, kaučuk).
  • Spodná strana dosky: holá doska (možné iba u kalciumsulfátových dosiek), hliníková fólia, alebo oceľový plech
  • Bočná hrana dosky: dosky LIGNA a NORTEC majú bočné hrany plastovou lištou


2. Oceľové stĺpiky
Pre podlahové systémy sa používa celý rad oceľových stĺpikov, tie sú navrhnuté podľa typu podlahy, triedy zaťaženia a výšky konštrukcie podlahy.
Stĺpiky sú rektifikovateľné a majú pozinkovaný povrch. Sú navrhnuté a testované podľa platných európskych noriem (STN EN 12825 a STN EN 13213). Základné výšky stĺpikov sa pohybujú od 30 mm do 2200 mm.
Hlavica stĺpika je prispôsobená pre osadenie plastovej vodivej podložky tlmiace kročajový hluk, ďalej pre montáž všetkých typov podlahových trámikov a rámov. Podlahové dosky sa na hlavice iba voľne pokladajú a je tak zabezpečená dostupnosť podlahy v ľubovoľnom mieste.
Plastová podložka tlmiaca kročajový hluk zamedzuje pohybu dosiek pri používaní a rozklopení podlahy.
Základna je prispôsobená jednoduchému namontovaniu zemniaceho káblu.
K prilepeniu stĺpikov k podlahe sa používa polyuretánové lepidlo. V úplne špeciálnych prípadoch je možné stĺpiky navyše skrutkovať do hmoždiniek. Podkladová podlaha (väčšinou betónový povrch) sa opatruje systémovým protiprašným náterom červenej farby.

3. C profily
C profily sa ukladajú na hlavice stĺpov. Teda horná úroveň C profilu je nad úrovňou hlavice stĺpikov. Dosky sú ukladané na C profily, nie na hlavice stĺpov. K hlaviciam stĺpikov sa potom kotvia špeciálnym klipom alebo skrutkou.C profily pro rámové konstrukce vyrábějí v několika typech, podle požadované únosnosti. Rozměry C profilů jsou šířka 40 mm, výška 41 mm, 84 mm, nebo 126 mm a tloušťka 1 mm, 1,7, nebo 2 mm. Délka C profilu je buď přizpůsobena rastru, nebo požadované délce soustavy rozvaděčů až do délky 5,4 m. Delší rámy se pak skládají z několika kratších rozměrů. Atypické rozměry rámových soustav pro rozvaděče se standardně upravují na stavbě a nejsou ničím omezeny.

Rychlá navigace


Referencie

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Lindner Extranet

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení. Pro registraci klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<